Με τον κόσμο στο πλευρό του ο ΣΠΑΚ πάει γα την δεύτερη νίκη του Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Ετοιμοπόλεμος είναι ο ΣΠΑΚ για το δεύτερο παιχνίδι του στην σεζόν αυτή τη φορά στην πόλη μας με αντίπαλο το απόγευμα του Σαββάτου τον Πανελλήνιο.
Η προετοιμασία της ομάδας κατά την διάρκεια της εβδομάδας που πέρασε εξελίχθηκε ομαλά και από πλευράς έμψυχου δυναμικού δεν υπάρχουν προβλήματα πέρα από τα γνωστά (Καραγκιόζης χάνει πιθανότατα όλη την σεζόν και ο Ντάκουρης που επιστρέφει σε λίγες ημέρες).
Από εκεί και πέρα, καθόλη την διάρκεια της εβδομάδας έγινε προσπάθεια από το τεχνικό τιμ της ομάδας να χαμηλώσουν λίγο τα "φώτα" έπειτα από την πολύ σημαντική νίκη της ομάδας στην Ορεστιάδα. Ιδιαίτερα ο προπονητής της ομάδας Σοφοκλής Θεοδωρίδης με την πολύχρονη εμπειρία του, καταλαβαίνει πως αυτή η νίκη μπορεί να γυρίσει "μπούμερανγκ" και επμένει συνεχώς στους παίκτες της ομάδας πως ήταν απλά μια νίκη και τίποτα περισσότερο.
Για την αντίπαλη ομάδα αυτό που μπορούμε να πούμε είναι ότι πρόκειται για μια νεανική ομάδα που διακατέχεται από ενθουσιασμό μετά και την εντός έδρας νίκη της επί της Παναχαϊκής με 3-0 σετ. Σίγουρα αν υποτιμηθεί είναι ικανή να κάνει την ζημιά στην ομάδα του ΣΠΑΚ που καλείται φέτος να μην επαναλάβει το περσινό νωθρό του ξεκίνημα στα εντός έδρας παιχνίδια.
Ο κόσμος είναι σίγουρο ότι θα γεμίσει το Κλειστό Γυμναστήριο της Καρδίτσας και θα σταθεί στο πλευρό της ομάδας βοηθώντας με τον τρόπο του για την επίτευξη του θετικού αποτελέσματος.
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής περιλαμβάνει τα ακόλουθα παιχνίδια:
18.00 Νίκη Αιγινίου – Μίλωνας (Κωνσταντινίδης – Κυριακόπουλος)
19.00 Οδυσσέας Αμαρ. - Ορεστιάδα (Οικονόμου Β. – Μαρκάτης)
19.00 ΣΠΑ Καρδίτσας - Πανελλήνιος (Παπαγεωργίου Αχ. – Χαρδαλίδης)
19.00 Παναχαϊκή – Επίκουρος (Παπασταθόπουλος – Σπυρόπουλος)
19.00 Ταταύλα – Μεταμόρφωση (Μόσχος – Μηλιώρης)
19.30 Παλλήνη – Κόροιβος (Κατσούλης – Μαρκατσάς)