Νέα αρχή για τον Σ.Π.Α.Κ. το Σάββατο με αντίπαλο την ΓΕ Αλεξανδρούπολης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Η καθιερωμένη συνέντευξη τύπου του ΣΠΑΚ δόθηκε την Πέμπτη για το εντός έδρας παιχνίδι το Σάββατο με την ΓΕ Αλεξανδρούπολης.
Ο Μάκης Νεδιλάκης : Στο προηγούμενο παιχνίδι κάναμε τη χειρότερή μας εμφάνιση. Γενικώς ο Αίαντας είναι μια ομάδα που δεν μάς ταιριάζει. Με τους μικροτραυματισμούς που είχαμε τη προηγούμενη βδομάδα δεν μπορέσαμε να δουλέψουμε όπως θα θέλαμε. Ευτυχώς αυτή τη βδομάδα είμαστε όλοι στο γήπεδο και δουλέψαμε σκληρά για να ξαναβρούμε το καλό μας εαυτό. Πιστεύω ότι έχουμε βρει το ρυθμό μας προετοιμαστήκαμε καλά και το Σάββατο πρέπει να κερδίσουμε. Παίζουμε με τη ΓΕ Αλεξανδρούπολης που για μένα η θέση της είναι πλασματική εκεί που βρίσκεται. Μια ομάδα με καλούς και έμπειρους παίκτες. Φανταστείτε οτι η επτάδα έχει παίξει Α1 Κατηγορία και τα νέα της παιδιά θα πλαισιώσουν τον Εθνικό Αλεξ/λης τού χρόνου και τα επόμενα χρόνια. Θα γίνει ένα δυνατό ματς και θα χρειαστούμε τη βοήθεια του κόσμου για να μπορέσουμε να πάρουμε τη νίκη που χρειαζόμαστε.
Ο μικρός της ομάδος ο Διαγώνιος 13χρονος Απόστολος Τρέμμας δήλωσε : Δεν κάναμε καλό παιχνίδι το Σαββατο και χάσαμε. Με την συμπαράσταση και τού κοσμου πιστεύω αυτη τη φορά να πάρουμε τη νίκη. Θεωρώ ότι εδω που βρισκόμαστε, με τη δουλειά που γίνεται θα μάς βοηθήσει να αποκτήσουμε εμπειρίες. Οι προπονητές μάς βοηθούν και θα προσπαθήσουμε με το βόλεϊ να βελτιωθούμε και να βγάλουμε ένα καλό αποτέλεσμα στο τέλος.