Νέα αρχή στην Αλεξανδρούπολη θέλει να κάνει ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στην μακρινή Αλεξανδρούπολη βρίσκεται από το βράδυ της Παρασκευής η ομάδα του ΣΠΑΚ για τον αγώνα του Σαββάτου με αντίπαλο την τοπική ομάδα.
Ο αγώνας είναι στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α2 Βόλεϊ ανδρών και μετά την ήττα έκπληξη που γνώρισε το περασμένο Σάββατο στην Καρδίτσα η ομάδα του ΣΠΑΚ από τον Αία. Οι αθλητές του ΣΠΑΚ δουλέψαν όλη την εβδομάδα προετοιμαζόμενοι για τον συγκεκριμένο αγώνα και από τον οποίο επιζητούν μόνο την νίκη. Αγωνιστικά πέρα από την γνωστή απουσία του Φ. Αλεξίου το τεχνικό δίδυμο δεν μπορεί να υπολογίζει στην βοήθεια του Γιαννουσά που δεν ακολούθησε την αποστολή λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης δεν έχει γευθεί ακόμα τη χαρά της νίκης αλλά ούτε και των βαθμών στις δύο πρώτες αγωνιστικές απέναντι σε Ορεστιάδα και την Ελπίς που αγωνίστηκε.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 16:00 και θα το διαιτητεύσουν οι: Τζεπκινλής – Μαργαριτίδης.
* Με την αποστολή της ομάδας που αναχώρησε νωρίς το απόγευμα της Παρασκευής από την Καρδίτσα βρίσκονται αρκετά μέλη της διοίκησης μετάξύ αυτών και ο πρόεδρος της ομάδας Ηλίας Αντωνίου.
Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
Α.Μ.Ο. Γαλαξίας - ΜΕΝΤ
Γ.Σ. Μέγας Αλέξανδρος - Σ.Φ.Π. Πιερικός
Α.Π.Σ. Αίας - ΧΑΝΘ
Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης - Σ.Π.Α. Καρδίτσας
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων - Α.Σ. Ελπίς