Νίκη με 3-1 σετ για την Μαλεσίνα επί του ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Δυνατό φιλικό έδωσαν το απόγευμα της Πέμπτης οι παίκτες του ΣΠΑΚ με αντίπαλο τον Αίαντα Μαλεσίνας στην έδρα του δευτέρου.
Η ομάδα της Μαλεσίνας μετέχει και αυτή στην ίδια κατηγορία με τον ΣΠΑΚ αλλά σε άλλο όμιλο (Β'). Οι γηπεδούχοι στάθηκαν πιο καλά στο παρκέ και τελικά επικράτησαν του ΣΠΑΚ με 3-1 σετ, με το τελευταίο (σετ) να κερδίζεται από την ομάδα της Καρδίτσας.
Νεδιλάκης και Αλεξίου Φ. είχαν έτσι άλλη μια ευκαιρία να γνωρίσουν καλύτερα τις δυνατότητες της ομάδας, περίπου ένα μήνα πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων στο πρωτάθλημα. Νέο φιλικό για την ομάδα του ΣΠΑΚ είναι το Σάββατο με αντίπαλο την Δεσκάτη σε αγώνα που θα γίνει στο κλειστό της πόλης μας και θα ξεκινήσει στις 18:00.
Τα σετ: 25-18, 25-21, 25-22 και 22-25.
Τελευταία τροποποίηση στις28 Σεπτεμβρίου 2012, 22:41