Πέρασε από τα Γιάννενα ο ΣΠΑΚ και ετοιμάζεται για τις γιορτές Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Επιβεβαίωσε την ανωτερότητά του κερδίζοντας και μέσα στο παρκέ ο ΣΠΑΚ στα Ιωάννινα για την 9η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ ανδρών.
Η Καρδιτσιώτικη ομάδα κέρδισε με 1-3 σετ και πλέον ετοιμάζεται για τις γιορτές καθώς η επόμενη αναμέτρηση που έχει είναι για το κύπελλο στις 4 Ιανουαρίου ενώ για το πρωτάθλημα αγωνίζεται στις 11 Ιανουαρίου του νέου έτους.
Ο ΣΠΑΚ καθάρισε σχετικά εύκολα τα πρώτα δύο σετ, ωστόσο οι γηπεδούχοι με πείσμα κατάφεραν να πάρουν το τρίτο με 25-22. Στο 4ο η υπεροχή του ΣΠΑΚ και πάλι ήταν μεγάλη και εξελίχθηκε σε τυπική διαδικασία.
ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Δημητριάδης, Μάντζιος, Αποστόλου, Γεωργάκης, Κλούρας, Οικονόμου, Μυλωνάς (λ), Τσουμάνης
ΣΠΑΚ (Νεδιλάκης - Αλεξίου Φ.) Θάνος, Χήρας, Κολτσάκης, Καραγκιόζης, Βλαχόπουλος, Παπαγεωργίου, Ντάκουρης (λ), Αλεξίου Φ. Αλεξίου Σ., Καραθάνος, Νεδιλάκης.
* Νίκες είχαμε και στα γυναικεία τμήματα του Συλλόγου κάνοντας έτσι ουσιαστικά το τρία στα τρία.
Το φάσμα της πρώτης ήττας στο πρωτάθλημα αντιμετώπισε το Κολλέγιο στην αναμέτρηση εκτός έδρας με τον Ερμή Πατρών αλλά τελικά κατάφερε να νικήσει στο 5ο σετ. Έστω κι έτσι όμως είναι η πρώτη βαθμολογική απώλεια στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Κολλεγίου που δείχνει ότι δεν είναι άτρωτη... Τα υπόλοιπα αποτελέσματα κρίνονται φυσιολογικά με εύκολες νίκες για Μίλωνα, Παλλήνη και Ολυμπιάς Πατρών.
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΣΠΑ Καρδίτσας 1-3 (19-25, 16-25, 25-22, 13-25)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΣ Αίας Μαλεσίνας 3-0 (25-15, 25-11, 25-13)
ΑΟ Παλλήνη - ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας 3-0 (25-18, 25-14, 25-23)
ΑΣΠ Ερμής - ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 2-3 (25-22, 24-26, 25-21, 13-25, 9-15)
ΑΚ Ζωγράφου - ΑΕΠ Ολυμπιάς 1-3 (18-25, 25-21, 16-25, 20-25)
Το προγραμματισμένο ρεπό της είχε η Καλαμάτα 80.
Το ρεπό της για τον α' γύρο έχει η ομάδα του ΣΠΑΚ την 10η αγωνιστική που επιστρέφει στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα στις 11 Ιανουαρίου 2014 με την εκτός έδρας αναμέτρηση στην Καλαμάτα για την 11η αγωνιστική που κλείνει έτσι και τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.
Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:
ΑΣ Αίας Μαλεσίνας - ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας - ΑΟΝΣ Μίλων
ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών - ΑΟ Παλλήνη
ΑΚ Ζωγράφου - ΑΣΠ Ερμής
ΑΕΠ Ολυμπιάς - AO Καλαμάτα 80
Ρεπό έχει η ομάδα του ΣΠΑ Καρδίτσας