Πήρε το εισιτήριο για τον τελικό ο ΣΠΑΚ στους Παμπαίδες Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στον τελικό του Final 4 βόλεϊ των Παμπαίδων που διεξάγεται στα Τρίκαλα πέρασε η ομάδα του ΣΠΑΚ που επικράτησε στον ημιτελικό του Γ.Σ. Αντίκυρας με 3-0 σετ.
Οι βολεϊμπολίστες του ΣΠΑΚ πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση παρά κάποια ατομικά λάθη που θα μπορούσαν να αποφευχθούν και πήραν το εισιτήριο για τον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει την γηπεδούχο ομάδα του Ασκληπιού. Τα σετ : 22-25, 21-25 και 21-25.
Σύνθεση για την ομάδα του ΣΠΑΚ: Βασιλάκος, Μαλλιώρας, Αντωνίου, Καρράς, Ζησόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσάκαλος (λ), Μοϊάνος, Φούκας, Τρέμμας, Σταμούλης και Παπακώστας.
Στο άλλο ζευγάρι που ακολούθησε χρονικά η ομάδα του Ασκληπιού επιβλήθηκε επίσης με 3-0 σετ της Φθίας Λαμίας. Τα σετ: 25-19, 25-15 και 25-22.
Την Κυριακή θα γίνουν ο μεγάλος και ο μικρός τελικός.
Συγκεκριμένα:
16:00 Γ.Σ. Αντίκυρας - Φθίας Λαμίας
18:00 Ασκληπιός Τρικάλων - ΣΠΑΚ