Πρώτο δείγμα θετικό για τον ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Το πρώτο φιλικό για την ομάδα του ΣΠΑΚ και μάλιστα με ένα πολύ δυνατό αντίπαλο όπως η Λαμία είχαμε το απόγευμα του Σαββάτου με την ομάδα της Καρδίτσας να δείχνει καλά δείγματα, παρότι είναι ακόμα πολύ νωρίς.
Έχοντας ως αντίπαλο μια ομάδα που είναι ένα σκαλί πιο πάνω αγωνιστικά οι παίκτες του ΣΠΑΚ προσπάθησαν και έδειξαν ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο ειδικότερα στο 3ο σετ όπου και επικράτησαν (νίκη για την Λαμία με 1-3 σετ).
Οι παίκτες που ήρθαν στην ομάδα έδειξαν να είναι μέσα στο κλίμα και γενικά παρά την κούραση των προπονήσεων το πρώτο τεστ χαρακτηρίζεται θετικό.
Ικανοποιημένος δήλωσε και ο Μάκης Νεδιλάκης σε δηλώσεις του στο KarditsaLive.Net για την προσπάθεια που κατέβαλαν οι συμπαίκτες του ενώ τόνισε πως ικανοποιητικά εξελίσσεται και η προετοιμασία της ομάδας. Όπως τόνισε όμως χρειάζεται ακόμα πολύ δουλειά για να έρθει η ομάδα στο επιθυμητό επιπεδο, άλλωστε υπάρχουν ακόμα πέντε εβδομάδες για την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων.
Τα σετ: 15-25, 16-25, 25-23 και 17-25
ΣΠΑΚ: Βλαχόπουλος, Χήρας, Καραγκιόζης, Ντάκουρης (λ), Φ. Αλεξίου, Θ. Αλεξίου, Παπαγεωργίου, Θάνος και Κολτσιάκης.
Λαμία: Δημητριάδης, Αντωνακάκης, Μητρόπουλος, Καρβούνης, Ολιεμαν, Πέτι, Κιόσης, Ευφραιμίδης, Ριζόπουλος (λ) και Καβαδάς.
Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο αναμένεται να έχουμε το επόμενο φιλικό που θα είναι με τα Ιωάννινα, λεπτομέρειες όμως ακόμα δεν έχουν ανακοινωθεί ενώ "κλεισμένη" είναι και η παρουσία του ΣΠΑΚ στο τουρνουά του Πανερυθραϊκού στις 5 και 6 Οκτωβρίου όπου θα αντιμετωπίσει το Κολλέγιο Αθηνών και την επόμενη ημέρα κάποια ομάδα εκ των Γέρακα και Πανερυθραϊκού.