Πρώτο τεστ με Λαμία το ερχόμενο Σάββατο για τον ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Σε ρυθμούς φιλικών μπαίνει από το ερχόμενο Σάββατο η ομάδα του ΣΠΑΚ που ωστόσο έχει ακόμα περίπου έξι εβδομάδες προετοιμασίας μέχρι την πρώτη μάχη για το πρωτάθλημα.
Η διοίκηση της ομάδας εξασφάλισε την συγκατάθεση της γειτονικής Λαμίας και έτσι το ερχόμενο Σάββατο στις 17:30 στο Κλειστό Γυμναστήριο της Καρδίτσας θα δοθεί το πρώτο δυνατό φιλικό. Προβλέπεται ένας δυνατός αγώνας όπου οι φίλοι του ΣΠΑΚ θα έχουν τη δυνατότητα να δουν και τα τρία νέα αποκτήματα της ομάδας που ανεβάζουν το πήχη της αισιοδοξίας στο πρωτάθλημα που ξεκινά στις 19 Οκτωβρίου.
Κατά τα λοιπά χωρίς κάποιο απρόοπτο και με την συμμετοχή όλων των αθλητών διεξάγεται η προετοιμασία της ομάδας που τις τελευταίες ημέρες γίνεται με μπάλα στο χώρο του κλειστού.