Ρεβάνς για την ήττα-αποκλεισμό θα επιδιώξει ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Να αφήσει πίσω την ήττα και τον αποκλεισμό από την ομάδα της ΜΕΝΤ θέλει ο ΣΠΑΚ που το απόγευμα του Σαββάτου 12 Ιανουαρίου αντιμετωπίζει εκ νέου την ομάδα της Θεσσαλονίκης αλλά αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα.
Να αποδείξουν ότι ο αγώνας της περασμένης Τετάρτης ήταν μια κακή παρένθεση θα κληθούν οι βολεϊμπολίστες του ΣΠΑΚ, διατηρώντας την ομάδα σε περίπτωση νίκης στη 2η θέση της βαθμολογίας. Στα υπέρ του ΣΠΑΚ το απόλυτο νικών που έχει στο πρωτάθλημα εκτός έδρας (4/4) χωρίς να σημαίνει ότι και οι γηπεδούχοι της ΜΕΝΤ δεν είναι ένα ιδιαίτερα αξιόμαχο σύνολο, που έχει ηττηθεί εντός έδρας μόνο από την πρωτοπόρο και αήττητη Ορεστιάδα.
Αγωνιστικά προβλήματα πέρα από την μακροχρόνια απουσία του Φ. Αλεξίου δεν υπάρχουν για την ομάδα της Καρδίτσας.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 19:30 στο γήπεδο της ΜΕΝΤ και διαιτητές θα είναι ο Κυριακόπουλος και Δελή.
Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:
Γ.Σ. Μέγας Αλέξανδρος - Α.Σ. Ελπίς
Α.Μ.Ο. Γαλαξίας - Α.Ο. Ορεστιάδος
Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης - Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων
ΜΕΝΤ - Σ.Π.Α. Καρδίτσας
Σ.Φ.Π. Πιερικός - ΧΑΝΘ (Κυριακή 13/1 στις 17:00)