ΣΠΑΚ: Νέα δοκιμασία με αντίπαλο την Ελπίς Αμπελοκήπων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Επιστροφή στις εκτός έδρας αναμετρήσεις για τον ΣΠΑΚ το Σάββατο που αγωνίζεται με αντίπαλο την ομάδα της Ελπίς Αμπελοκήπων.
Οι γηπεδούχοι έχουν βγάλει ένα αρκετά δύσκολο πρόγραμμα έως σήμερα, με τέσσερις στους πέντε συνολικά εκτός έδρας αγώνες, εκ των οποίων ηττήθηκαν μόνο στον ένα, και αυτός ήταν η πρωτοπόρος Ορεστιάδα. Όπως γίνεται σαφές πρόκειται για ιδιαίτερα δύσκολο αντίιπαλο, και σε περίπτωση νίκης των παικτών του ΣΠΑΚ θα πρόκειται για μια σημαντική επιτυχία.
Σε ότι αφορά την ομάδα του ΣΠΑΚ θα λέγαμε ότι της πάει καλύτερα το εκτός έδρας, καθώς σε δύο αγώνες έχει ισάριθμες νίκες σε αντίθεση με τα εντός έδρας ματς όπου μετρά μια επιτυχία σε τρεις αγώνες. Στον τελευταίο αγώνα στο κλειστό της Καρδίτσας κόντρα στην Ορεστιάδα η ομάδα των Αλεξίου και Νεδιλάκη παρουσίασε δύο πρόσωπα στα τέσσερα συνολικά σετ που πραγματοποιήθηκαν. Αν παρουσιάσει μια εικόνα όπως των δύο πρώτων σετ τότε λογικά μπορεί να ελπίζει βάσιμα σε κάτι θετικό, διαφορετικά δύσκολα θα μπορέσει να αποκομίσει κάτι από τον συγκεκριμένο αγώνα του Σαββάτου.
Προβλήματα αγωνιστικά δεν υπάρχουν για την Καρδιτσιώτικη ομάδα, πλην της μακροχρόνιας απουσίας του Φ. Αλεξίου.
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων - Γ.Σ. Μέγας Αλέξανδρος
Α.Π.Σ. Αίας - Σ.Φ.Π. Πιερικός
Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης - Α.Μ.Ο. Γαλαξίας
Α.Ο. Ορεστιάδος - ΧΑΝΘ
Α.Σ. Ελπίς - Σ.Π.Α. Καρδίτσας