Στον Final Four η γυναικεία ομάδα του ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Με κεκτημένη ταχύτητα η γυναικεία ομάδα του ΣΠΑΚ κέρδισε και τη Νίκη Βόλου με 3-1 σετ και πέρασε πανηγυρικά στο final four της διοργάνωσης όπου θα διεκδικήσει την άνοδο στην Α2.
Το συγκρότημα του Τάσου Ασημακόπουλου μπήκε δυνατά στο ματς πήρε εύκολα το πρώτο σετ με 25-16, ωστόσο οι φιλοξενούμενες κατάφεραν άμεσα να ανακάμψουν ισοφαρίζοντας σε 1-1 τα σετ (22-25).
Τα κορίτσια του ΣΠΑΚ σοβαρεύτηκαν, ανέβασαν την απόδοσή τους, είχαν καθαρό μυαλό και πήραν τα άλλα δυο σετ με 25-20 και 25-19 και παράλληλα και τη νίκη και την πρόκριση στο final four.
Τα σετ: 25-16, 22-25, 25-20, 25-19
ΣΠΑΚ: (Ασημακόπουλος) Φώτα, Νικολουδάκης, Καμπουρογιάννη, Ρακοβίτη, Κακλητζιώτη, Μπουτίνα, Κρομμύδα, Γιαννακοπούλου, Μπρούτσου, Ρόζη.
Στο final four που θα γίνει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, προκρίθηκαν οι ακόλουθες τέσσερις ομάδες: Φθία, ΣΠΑΚ, Γ.Σ. Λαμίας και Ασκληπιός Τρικάλων. Τα ζευγάρια των ημιτελικών θα είναι ΣΠΑΚ - Γ.Σ. Λαμίας και Φθία Λαμίας - Ασκληπιός Τρικάλων. Υποψήφιες πόλεις για την φιλοξενία του τουρνουά είναι η πόλη των Σοφάδων και η Νίκαια με επικρατέστερη την πρώτη καθώς έχει κατατεθεί μια πολύ δελεαστική πρόταση φιλοξενίας των σωματείων. Θυμίζουμε ότι την άνοδο κατακτά μόνο η νικήτρια ομάδα του final four.