Στον τελικό του τουρνουά βόλεϊ προκρίθηκε ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στον τελικό του τουρνουά βόλεϊ που διοργανώνει το Σαββατοκύριακο που διανύουμε ο Νέστωρας Θεσσαλονίκης προκρίθηκε η ομάδα του ΣΠΑΚ.
Η καρδιτσιώτικη ομάδα απέδωσε καλό βόλεϊ απέναντι στους γηπεδούχους και διοργανωτές του τουρνουά και τελικά πήρε την νίκη με 0-3 σετ. Εύκολη σχετικά επικράτηση για την ομάδα μας στα δύο πρώτα σετ όπου επιβλήθηκε με 25-20 και 25-18 αλλά στο 3ο σετ δυσκολεύθηκε περισσότερο να κάμψει την αντίσταση των γηπεδούχων με 25-23.
Η ομάδα του ΣΠΑΚ θα αγωνιστεί στον τελικό της Κυριακής (20:00) με αντίπαλο την ΜΕΝΤ που επικράτησε στον άλλο αγώνα της ημέρας επίσης με 3-0 του Αία Ευόσμου. Η ομάδα του ΣΠΑΚ θα διανυκτερεύσει το βράδυ του Σαββάτου στη Θεσσαλονίκη και θα επιστρέψει στην Καρδίτσα ξημερώματα Δευτέρας και με την ολοκλήρωση του τελικού.
ΣΠΑΚ (Αλεξίου Φ. - Νεδιλάκης): Νεδιλάκης, Χήρας, Βασιλάκος, Αλεξίου, Παπαγεωργίου, Καραγκιόζης, Ντάκουρης (λ), Μαλιώρας, Τρυπογεώργος, Γιαννουσάς, Μοϊάνος, Αντωνίου.
Το πρόγραμμα της Κυριακής:
18:00 Νέστωρ - Αίας Ευόσμου
20:00 ΜΕΝΤ - ΣΠΑΚ