Συνέντευξη τύπου από ΣΠΑΚ εν όψη του Σαββατιάτικου ματς με τον Γαλαξία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Πρεμιέρα δεύτερου γύρου το ερχόμενο Σάββατο για το πρωτάθλημα βόλεϊ της Α2 ανδρών και ο Μάκης Νεδιλάκης αναφέρθηκε με ικανοποίηση στο προηγούμενο ματς.
''Το προηγούμενο Σάββατο κάναμε το παιχνίδι να φαίνεται εύκολο παίζοντας πολύ καλά απέναντι σε μια καλή ομάδα, μάς βγήκαν όλες οι προσπάθειες και γενικά η ομάδα δείχνει πολύ καλά και έτσι θέλουμε να συνεχίσουμε.
Είχαμε την ευκαιρία σε τέτοια παιχνίδια να παίξουν και οι μικροί που δείχνουν σιγά σιγά να παίρνουν περισσότερο χρόνο να μπαίνουν στο κλίμα και να βοηθούν την ομάδα. Είναι πολύ σημαντικό για την ομάδα που έχει ένα 16χρονο στη βασική σύνθεση και πολλούς ταλαντούχους μικρούς από πίσω. Μπροστά μας έχουμε τώρα τον Γαλαξία. Μία έμπειρα ομάδα που θέλει προσοχή . Αν είμαστε σοβαροί και τόσο αγωνιστικοί όσο και στα δυο προηγούμενα παιχνίδια θα κερδίσουμε. Το σημαντικό είναι ότι είμαστε όλοι υγιείς και ο Φώτης ανεβάζει σιγά σιγά στροφές και σε μερικές βδομάδες θα ειναι πανέτοιμος να αγωνισθεί.Εύχομαι κι αυτό το Σάββατο ο κόσμος να έρθει,να ξαναγεμίσει το γήπεδο και να χαρεί το παιχνίδι.''
Ο Ακης Μαλιώρας: Το Σάββατο με τον Μ. Αλέξανδρο παιξαμε πολύ καλά. Μάς βγήκαν αρκετά πράγματα στο παιχνίδι και αυτό φάνηκε στο τελικό αποτέλεσμα. Μας δόθηκε η ευκαιρία να συμμετέχουμε και εμείς οι πιο νεαροί παίκτες και κάνουμε από τη πλευρά μας ό,τι μπορούμε. Θα ήθελα να προσθέσω ότι από τη στιγμή που έχουμε ενταχθεί στην ανδρική ομάδα τα παιδιά της Παιδικής, έχει αλλάξει ο τρόπος σκέψης μας στο παιχνίδι και βελτιωνόμαστε. Αισθανόμαστε πολύ τυχεροί και εχουμε υπομονή και αυτό μάς έχει βοηθήσει να παίρνουμε περισσότερες εμπειρίες και να βελτιωνόμαστε σε αρκετά πράγματα.