Το σήκωσαν οι Παμπαίδες του ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Την κατάκτηση του πρωταθλήματος πανηγύρισαν οι Παμπαίδες του ΣΠΑΚ στα Τρίκαλα με αντίπαλο τον Ασκληπιό Τρικάλων κερδίζοντας με 3-0 σετ.
Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ίσως την καλύτερη μέχρι σήμερα, οι Παμπαίδες του ΣΠΑΚ κατάφεραν και επιβλήθηκαν επί μιας επίσης αξιόμαχης ομάδας έχοντας πολύ καλή υποδοχή και ακολουθώντας κατά γράμμα τις εντολές των προπονητών τους στο επιθετικό τους παιχνίδι.
Οι παίκτες του ΣΠΑΚ κατέκτησαν σχετικά εύκολα το πρώτο σετ με 20-25 ενώ στο δεύτερο έγινε ντέρμπι μέχρι το τέλος με την ομάδα του ΣΠΑΚ να κερδίζει με 26-28. Μετά το 0-2 στα σετ και με ψυχολογία στα ύψη οι "μικροί" του ΣΠΑΚ έφθασαν και στην τελική νίκη επικρατώντας στο τρίτο σετ με 19-25.
Οι 80 περίπου φίλοι της ομάδας χειροκρότησαν την προσπάθεια και των δύο ομάδων και ειδικά των πρωταθλητών, που είδαν το στόχο που είχαν θέσει να γίνεται πραγματικότητα.
Σύνθεση για την ομάδα του ΣΠΑΚ (Θεοδωρίδης - Καρβούνης): Βασιλάκος, Μαλλιώρας, Αντωνίου Π., Αντωνίου Κ., Σαλιαράκης, Καρράς, Ζησόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσάκαλος (λ), Μοϊάνος, Φούκας, Τρέμμας, Σταμούλης και Παπακώστας.
Οι διοργανωτές, απένειμαν τον τίτλο του MVP του αγώνα στον Μαλλιώρα ενώ ο Βασιλάκος τιμήθηκε ως ο καλύτερος κεντρικός του τουρνουά.
Στο μικρό τελικό που προηγήθηκε η ομάδα του Γ.Σ. Αντίκυρας επικράτησε με 3-1 σετ της Φθίας Λαμίας και κατέκτησε την τρίτη θέση στο final 4.
Να σημειώσουμε επίσης ότι τους αγώνες του διημέρου παρακολούθησε ο προπονητής της Εθνικής ομάδας ανδρών Αλέκος Λεώνης.