Τον Γαλαξία υποδέχεται ο ΣΠΑΚ το Σάββατο στην Καρδίτσα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Την ομάδα του Γαλαξία υποδέχεται στις 19:00 του Σαββάτου η ομάδα του ΣΠΑΚ στο κλειστό της Καρδίτσας, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής για τον 2ο γύρο του πρωταθλήματος Α2 βόλεϊ ανδρών.
Η ομάδα του ΣΠΑΚ μετά την άνετη νίκη την περασμένη Κυριακή κόντρα στο Μ. Αλέξανδρο ετοιμάζεται μέσα σε κλίμα ευφορίας για τον αγώνα του Σαββάτου με αντίπαλο τον Γαλαξία. Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν - ευτυχώς για την φετινή σεζόν- αφού και ο Φ. Αλεξίου που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού από την αρχή της χρονιάς μπαίνει σε ρυθμούς αγώνων.
Η ομάδα του Γαλαξία θα πρέπει να προσεχθεί ιδιαίτερα καθώς παρά του ότι βρίσκεται κάτω από την μέση του βαθμολογικού πίνακα, κάνει ζημιές εκτός έδρας. Αυτό φαίνεται εύκολα στον πίνακα της βαθμολογίας όπου σε όλους τους αγώνες εκτός έδρας έχει πάρει βαθμό ή βαθμούς (μία νίκη και τρεις ήττες στο τάι μπρέικ).
Στον αγώνα του πρώτου γύρου η ομάδα του ΣΠΑΚ είχε επικρατήσει εκτός έδρας με 1-3 σετ.
Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι: Παπαδογούλας - Παπαγεωργίου Αχ.
Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:
Α.Ο. Ορεστιάδος - Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης
Σ.Φ.Π. Πιερικός - ΜΕΝΤ
ΧΑΝΘ - Γ.Σ. Μέγας Αλέξανδρος
Σ.Π.Α. Καρδίτσας - Α.Μ.Ο. Γαλαξίας
Α.Σ. Ελπίς - Α.Π.Σ. Αίας