Βόλεϊ Παίδων: Για τρία φιλικά η Βραζιλία στους Σοφάδες με αντίπαλο την Ελλάδα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Ανάποδα μετρά η πόλη των Σοφάδων που θα υποδεχθεί από τις 24 και έως 26 Ιουλίου 2012 τις Εθνικές ομάδες Παίδων Βόλεϊ Ελλάδας και Βραζιλίας σε τρεις αγώνες που θα γίνουν στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης.
Οι δύο Εθνικές ομάδες θα δώσουν τρεις φιλικούς αγώνες υπό την αιγίδα της ΕΟΠΕ και του Δήμου Σοφάδων που ανέλαβε την φιλοξενία των αθλητών. Οι φίλοι του αθλητισμού θα έχουν την ευκαιρία μέσα από τα τρία φιλικά να θαυμάσουν κάποιους από τους μελλοντικούς αστέρες του αθλήματος. Η είσοδος είναι δωρεάν και η οι ώρες έναρξης των αγώνων είναι οι ακόλουθες:
- Τρίτη 24 Ιουλίου 2012 στις 20:30
- Τετάρτη 25 Ιουλίου 2012 στις 20:30
- Πέμπτη 26 Ιουλίου 2012 στις 18:00
Η Εθνική μας ομάδα των Παίδων αναχώρησε την Δευτέρα για το Βαλκανικό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στη Ρουμανία από 18 έως 22 Ιουλίου.
Οι παίκτες που επέλεξε ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέλιος Καζάζης είναι οι: Ηλίας Θεοδόσιος (Ηρακλής), Σταυρακάκης Αναστάσιος (Ηρακλής), Καρασαββίδης Βασίλειος (Επίκουρος), Τουρνάκης Αλέξανδρος (Μίλωνας), Σπυριούνης Κυριάκος (Μίλωνας), Γιαννέλης Στέφανος (Λαμία), Τζιουμάκας Γεώργιος (Ηρακλής), Κόκκινος Ευάγγελος (Περσέας), Κωστόπουλος Βασίλειος (Πανερυθραϊκός), Φωτιάδης Παναγιώτης (Αρχέλαος), Τσαδήμας Θεόδωρος (ΑΠΣ Λαμία Φθία) και Παπάζογλου Αθανάσιος (Ελπίς Αμπελοκήπων). Υπεύθυνος της Ελληνικής αποστολής είναι το μέλος της ΕΟΠΕ και Γενικός Γραμματέας του ΣΠΑΚ Χρήστος Βογιατζής.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο «Σπορτς Χολ Κονκόρντια» και η Εθνική στην πρώτη φάση θα αγωνιστεί στον Β’ όμιλο κόντρα στην διοργανώτρια Ρουμανία, την Τουρκία και το Μαυροβούνιο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
- Τετάρτη 18/7/2012 12:00 Τουρκία-Ελλάδα
- Πέμπτη 19/7/2012 17:00 Ρουμανία-Ελλάδα
- Παρασκευή 20/7/2012 12:00 Ελλάδα-Μαυροβούνιο