Βρίσκει τα πατήματά του ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Την πρώτη νίκη στα φιλικά προετοιμασίας πέτυχε στο κλειστό της Καρδίτσας ο ΣΠΑΚ υποδεχόμενος την ομάδα της Δεσκάτης.
Οι παίκτες του ΣΠΑΚ ικανοποίησαν στο φιλικό και ανταμείφθηκαν με την νίκη στον αγώνα με 4-0 σετ. Νεδιλάκης και Αλξίου Φ. είδαν τους μικρούς της ομάδας να μπαίνουν στο κλίμα των αγώνων και αυτό σίγουρα είναι το μεγαλύτερο κέρδος από τους αγώνες προετοιμασίας. Για την ιστορία τα σετ: 25-18, 25-17, 25-19 και 25-23.
Για τον ΣΠΑΚ αγωνίστηκαν οι: Νεδιλάκης, Αλεξίου Θ., Καραγκιόζης, Χήρας, Βασιλάκος, Ντάκουρης (λ), Κλάρας (λ), Μαλλιώρας, Αντωνίου Π., Μοϊάνος και Τρυπογιώργος. Απουσίαζαν ο Παπαγεωργίου λόγω προσωπικών του υποχρεώσεων και ο Αλεξίου Φ. που αναμένεται να χρειαστεί ακόμα 45 ημέρες για να αναρρώσει πλήρως από τον περσινό τραυματισμό του.
Η συνέχεια των φιλικών αναμετρήσεων για τον ΣΠΑΚ αναμένεται να δοθεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στην Καρδίτσα όπου θα υπάρχει πιθανότατα η ανταπόδοση των δύο φιλικών αγώνων που έδωσε ο ΣΠΑΚ σε Ιωάννινα και Μαλεσίνα. Πιθανότατα να γίνει ένα μίνι τουρνουά, ωστόσο δεν έχει γίνει ακόμα η οριστικοποίησή του.
Μέσα στην εδβομάδα που έρχεται αναμένεται να βγουν στην κυκλοφορία και οι κάρτες διαρκείας της ομάδας για την νέα σεζόν.