Έχασαν τον αγώνα μέσα από τα χέρια τους τα κορίτσια του ΣΠΑΚ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Απρόσμενη ήττα γνώρισαν τα κορίτσια του ΣΠΑΚ το απόγευμα του Σαββάτου στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Φιλαθλητικό Τρικάλων.
Τα κορίτσια του ΣΠΑΚ ήταν μπροστά στο σκορ με 0-2 σετ όμως στο τέλος ηττήθηκαν δείχνοντας δύο διαφορετικά πρόσωπα στο παιχνίδι.
Από τα μισά του 1ου σετ τα κορίτσια του ΣΠΑΚ ανέβασαν την απόδοσή τους με "όπλο" τη πολύ καλή ποιότητα στην υποδοχή δεν αφήσαν κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα και ήρθε το 0-2. Η έλλειψη συγκέντρωσης ομως αργότερα κατέστρεψε το καλό παιχνίδι του ΣΠΑΚ και πέταξε δύο βαθμούς καταφέρνοντας να πάρει μονο ένα βαθμό από το ματς που ειναι και ο πρώτος στο πρωτάθλημα.
Τα σετ: (22-25, 18-25, 25-17, 25-14, 15-12).
ΣΠΑΚ (Αλεξίου Α. - Χαβρουζάς) Κωνσταντίνου, Κολοκύθα, Παπαστεφάνου, Κανάκη, Καρακαξά, Παγώνη Μ.(λ), Καρατζιά, Παπασακελλαρίου(λ), Τάκα, Παγώνη Α., Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου