Ήττα για τα κορίτσια του ΣΠΑΚ από τη Φθία Λαμίας
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στο πρώτο ματς του 2018 η γυναικεία ομάδα του ΣΠΑΚ δε κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της Φθιας Λαμίας χάνοντας στο τάι μπρέικ με 3-2 σετ.
Η διακοπή των αγωνιστικών υποχρεώσεων λόγω των εορτών φάνηκε να επηρεάζει τα κορίτσια του ΣΠΑΚ και μην έχοντας συνοχή, κάνοντας αρκετά εύκολα λάθη σε κρίσιμα σημεία δεν καταφέρανε το 2-1 υπέρ τους να συνοδευτεί με νίκη!
Κέρδος από το ματς ο ένας βαθμός και το ότι η ομάδα έδωσε ολα τα ψυχικά αποθέματα που είχε για να πάρει το παιχνίδι.
Τα σετ: (20-25, 25-14, 23-25, 25-15, 15-9).
ΣΠΑΚ: (Αλεξίου Αθ., Χαβρουζάς Β.,) Κωνσταντίνου, Στάθη, Παπαστεφάνου, Παπαγεωργίου, Κανάκη, Παγώνη Μ(λ), Καρατζιά, Παπασακελαρίου(λ), Βαγενά, Παγώνη Α, Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου.
Τελευταία τροποποίηση στις16 Ιανουαρίου 2018, 11:13