Ήττα στο τάι μπρέικ για τους Παμπαίδες του ΣΠΑΚ από την Άμιλλα Τρικάλων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Tον πρώτο τους αγώνα στο πρωτάθλημα της Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ. έδωσαν οι Παμπαίδες του Σ.Π.Α. Καρδίτσας το απόγευμα της Κυριακής με την Άμιλλα Τρικάλων, με μια ομάδα με σταθερούς τα τελευταία χρόνια παίχτες και με αρκετές συμμετοχές σε αγώνες.
Οι παίχτες της ομάδας μας ξεκίνησαν τον αγώνα με λάθη, κάτι που τους στέρησε τα δύο πρώτα σετ. Δεν παραιτήθηκαν όμως από τις προσπάθειές τους, συνέχισαν μαχητικά και αποφασιστικά κι έτσι κατάφεραν να κατακτήσουν τα δύο επόμενα σετ με τη βοήθεια κυρίως των καλών σέρβις, ισοφαρίζοντας τα σετ σε 2-2 και κερδίζοντας το χειροκρότημα των θεατών. Στο τάι μπρέικ, αν κι οι παίχτες του Σ.Π.Α.Κ. μπήκαν εξίσου δυναμικά, λάθη τους στέρησαν πολύτιμους πόντους και τελικά το σετ κατακτήθηκε από την ομάδα της Άμιλλας με 13-15.
Σ.Π.Α.Κ. (Τ. Παπαγεωργίου): Μπούσδας Γ., Γεωργίου Ηλ., Χαρχαλιώτης Κ., Ρουμελιώτης Μ., Φατόλας Γ., Στάθης Αλ., Νικολάου Μ., Καράι Κλ., Λαγός Δ., Σταμούλης Γ., Δεσκάτας Γ., Σανίδας Θ., Σανιδάς Στ., Μπουραζάς Δ., Αντωνόπουλος Μ.