Δημιουργία ακαδημίας βόλεϊ από τον Γ.Σ. Σοφάδων! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Τα τμήματά του σε περισσότερα αθλήματα διευρύνει από τη φετινή αγωνιστική περίοδο ο Γυμναστικός Σύλλογος Σοφάδων.
Έτσι, ο Γ.Σ.Σ. ιδρύει Ακαδημία Πετοσφαίρισης για αγόρια και κορίτσια, με σκοπό, μέσα από τους άρτιους καταρτισμένα υπεύθυνους προπονητές να μυήσει τα παιδιά από πολύ μικρή ηλικία στον αθλητισμό και στο μαγικό κόσμο του βόλεϊ, αξιοποιώντας το ταλέντο τους και βοηθώντας στη διαπαιδαγώγηση τους.
Οι εγγραφές στα τμήματα υποδομής του Γ.Σ. Σοφάδων άρχισαν και οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν στα τηλέφωνα 6977742920 (Θάνος Ζουρνατζής) και 6940859437 (Γεωργία Παλούκη).
Οι ακαδημίες θα προπονούνται στο πλέον σύγχρονο κλειστό γυμναστήριο του νομού, το κλειστό των Σοφάδων με ευέλικτα ωράρια και κατάλληλο εξοπλισμό, ενώοι ακριβείς ώρες και ημέρες θα ανακοινωθούν σύντομα.