Εύκολα πέρασε από το Βόλο ο ΣΠΑΚ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Ξεκίνημα με νίκη για τον Σ.Π.Α. Καρδίτσας το απόγευμα του Σαββάτου στο εκτός έδρας ματς με την Αργώ Βόλου.
Ο ΣΠΑΚ ήταν ανώτερος σε όλα τα σετ και κατέκτησε τη νίκη με 3-0 σετ (10-25, 14-25, 14-25). Η πολύ καλή υποδοχή τις ανδρικής ομάδας του ΣΠΑΚ σε συνδυασμό με τα καλά σέρβις ανάγκασαν την Αργώ να μην καταφέρει να μπει στο παιχνίδι.
ΣΠΑΚ: (Αλεξίου Φ.): Φατόλας(λ), Ρεζκ, Σφακιανάκης, Χειμωνέτος(λ), Μαλλιώρας, Θάνος, Παπαγεωργίου, Γεωργίου, Βαϊόπουλος, Γιαννουσάς, Καρράς, Αναγνώστου.