Η Εθνική Ελλάδος Πανκορασίδων Βόλεϊ στο χωριό του Καραϊσκάκη
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Τα κορίτσια της Εθνικής Ελλάδος Πανκορασίδων στο Βόλεϋ που προπονούνται στο κλειστό γυμναστήριο του Δήμου Μουζακίου για τους αγώνες που θα δώσουν στην γειτονική μας Βουλγαρία επισκέφτηκαν το χωριό μας την Τετάρτη 6 του Μήνα.
Συγκεκριμένα υπο την συνοδεία των προπονητών τους κ.κ. Κων/νου Γκούντα και Ανέστη Γιαννακόπουλου η ομάδα της Εθνικής πανκορασίδων ξεναγήθηκε από τον πρόεδρο του Πολιτιστικού Συλλόγου Μαυρομματίου ΄΄Ο ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ,, κ. Δ. Γιώτη στο Ιστορικό- Λαογραφικό Μουσείο ΄΄Γ . ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ,, όπου είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά προσωπικά αντικείμενα και όπλα του ήρωα και να ακούσουν για την ιστορία του Μαυρομματίου και την ζωή του Καραϊσκάκη από την γέννησή του στην ιστορική σπηλιά μέχρι και την δολοφονία του στη μάχη του Φαλήρου.
Στους προπονητές επιδόθηκαν από τον πρόεδρο του συλλόγου αναμνηστικά μετάλλια και ενημερωτικά φυλλάδια σχετικά με το Μαυρομμάτι και τον Ν.Καρδίτσας ευχόμενος στην Εθνική ομάδα καλές επιτυχίες στους αγώνες τους και καλή σταδιοδρομία στις αθλήτριες.