Κάτι παραπάνω από τελικός για τον ΣΠΑΚ ο αγώνας με την Ελπίς Αμπελοκήπων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Τις τελευταίες του ελπίδες θα προσπαθήσει να διατηρήσει ζωντανές το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδα του ΣΠΑΚ που θα υποδεχθεί στην πόλη μας την Ελπίς Αμπελοκήπων.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 18:00 με τους παίκτες και την διοίκηση της ομάδας να καλούν τον κόσμο να σταθεί κοντά στην ομάδα σε αυτό το κομβικό σημείο. Πιθανή νίκη στον αγώνα σε συνδυασμό με το ότι ο ΣΠΑΚ υπολείπεται κατά ένα αγώνα στο πρωτάθλημα, μπορεί να δώσει ώθηση στην ομάδα ώστε να κατορθώσει να σώσει τη χρονιά έστω και στο τέλος.
Από πλευράς φιλοξενουμένων η χρονιά είχε ξεκινήσει καταπληκτικά ωστόσο στα τελευταία οκτώ παιχνίδια έρχεται η μία ήττα πίσω από την άλλη με το αρνητικό σερί όμως να διακόπτεται την προηγούμενη αγωνιστική με την καθοριστική νίκη επί του Πήγασου Πολίχνης.
Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής:
ΧΑΝΘ - Αίας Ευόσμου
Ηρακλής - Νίκη Αιγινίου
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - Μακεδονικός
Πήγασος Πολίχνης - Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης
ΣΠΑΚ - Ελπίς Αμπελοκήπων
Ζαφειράκης - Πιερικός
Με τρεις αθλητές συμμετέχει ο ΣΠΑΚ στις κλήσεις του Ομοσπονδιακού προπονητή Βαγγέλη Σταθόπουλου για την Θεσσαλία. Η συγκεντρωτική προπόνηση θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα, 16 Φεβρουαρίου στο 33ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας. Στην προπόνηση θα συμμετέχουν οι Παίδες/Παμπαίδες:
Χαρίλαο Βασιλάκο (ΣΠΑ Καρδίτσας)
Παυσανία Αντωνίου (ΣΠΑ Καρδίτσας)
Στέφανο Παπαδόπουλο (ΣΠΑ Καρδίτσας)
Γεώργιος Κούσουλα (ΑΠΣ Λαμίας Φθία)
Ευθύμη Γαλιρόπουλο (ΑΠΣ Λαμίας Φθία)
Θεοδόση Γαλιρόπουλο (ΑΠΣ Λαμίας Φθία)
Ιωάννη Βήτα (Ασκληπιός Τρικάλων)
Σοφοκλή Βήτα (Ασκληπιός Τρικάλων)
Χρήστο Γκιτέρσο (ΑΕ Λάρισας)