Με Κομοτηνή το Σάββατο ο ΣΠΑΚ στο κλειστό της Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις του επιστρέφει το Σάββατο ο ΣΠΑΚ που θα υποδεχθεί για την τελευταία αγωνιστική του α' γύρου στο κλειστό της Καρδίτσας, την Κομοτηνή.
Η διαμορφωθείσα κατάσταση για τον ΣΠΑΚ στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος, καθόλου καλή δεν είναι, αφού βρίσκει την ομάδα στην επικίνδυνη ζώνη. Η ομάδα της Καρδίτσας έχει να γευθεί τη χαρά της νίκης εδώ και περίπου ενάμισι μήνα (15 Νοεμβρίου), με αποτέλεσμα να κινδυνεύει να αποχωρήσει πρόωρα από την κατηγορία.
Το παιχνίδι του Σαββάτου με την ομάδα της Θράκης, αποτελεί ένα πολύ δύσκολο εμπόδιο για τους παίκτες του Φ. Αλεξίου αφού η αντίπαλος ομάδα βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα της πόλης μας ευελπιστεί να δημιουργήσει συνθήκες ανταγωνισμού στο συγκεκριμένο αγώνα και με την βοήθεια του κόσμου να κατακτήσει βαθμό ή και βαθμούς.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 18:00 στο κλειστό της Καρδίτσας και διαιτητές θα είναι οι Παπαγεωργίου Αχ. και Χαρδαλίδης.
Οι αγώνες της 11ης αγωνιστικής:
Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης - Αίας Ευόσμου (Κυριακή)
Ζαφειράκης - Μακεδονικός (Κυριακή)
ΣΠΑΚ - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
ΧΑΝΘ - Πιερικός