Με Μίλωνα εκτός το Σάββατο ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στο κλειστό του Μίλωνα κόντρα στην ομώνυμη ομάδα αγωνίζεται το απόγευμα του Σαββάτου (18:30) η ομάδα του ΣΠΑΚ για την 19η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ ανδρών.
Η ομάδα της Καρδίτσας διατηρεί πλέον μόνο μαθηματικές ελπίδες για την κατάκτηση της πρώτης θέσης, μετά και τη νέα βαθμολογική απώλεια που είχε την περασμένη αγωνιστική από την Παλλήνη στην Καρδίτσα. Ωστόσο, θα πρέπει να επιδείξει τις απαραίτητη σοβαρότητα ώστε να διασφαλίσει τουλάχιστον την 2η θέση που οδηγεί σε αγώνες play off μεταξύ των δευτεραθλητών από τους τρεις ομίλους της Α2, με τον νικητή των αναμετρήσεων να μπαίνει στη διεκδίκηση της ανόδου μαζί με τις άλλες τρεις πρωταθλήτριες των ομίλων.
Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής:
ΑΟΝΣ Μίλων - ΣΠΑ Καρδίτσας (Οικονόμου Β. - Χρηστίδης)
ΑΣΠ Ερμής - ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας (Μπακλέσης - Λεβέντης)
ΑΚ Ζωγράφου - ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών (Κατσούλης - Χλωρός)
ΑΓΣ Ιωαννίνων - AO Καλαμάτα 80 (Γκόλφης - Σπυρόπουλος)
Παλλήνη - Μαλεσίνα 3-0 α.α.
Ρεπό: Ολυμπιάδα Πατρών
* Πέρα από την ανδρική ομάδα αγώνες υπάρχουν το Σαββατοκύρακο και για τα υπόλοιπα τμήματα της ομάδας. Συγκεκιμένα, το απόγευμα του Σαββάτου η γυναικεία ομάδα υποδέχεται στο κλειστό της Καρδίτσας στις 19:15 την Νίκαια, το μεσημέρι της Κυριακής (13:00) στο ίδιο γήπεδο οι Κορασίδες για την φάση των "16" υποδέχονται σε διπλούς αγώνες την ομάδα του Μεδεών ενώ την ίδια ώρα το Παιδικό τμήμα θα αγωνίζεται κόντρα στην ΕΑΛ στη Λάρισα.