Νίκη για τα κορίτσια της Αναγέννησης επί της Άμιλλας
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο περιφερειακό πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών η Αναγέννηση καθώς επικράτησε στα Τρίκαλα της τοπικής Άμιλλας με 3-1 σετ.
Τα κορίτσια του Μάκη Χατζή πέτυχαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους και βελτίωσαν ακόμη περισσότερο τη βαθμολογική θέση της ομάδας στη γενική κατάταξη.
Αν και δεν ξεκίνησαν καλά στο παιχνίδι τα κορίτσια της Αναγέννησης μ' αποτέλεσμα να χάσουν το πρώτο σετ 25-23, εντούτοις βελτίωσαν αισθητά την παρουσία τους στη συνέχεια και πήραν τα άλλα τρία με σχετική άνεση.
Ισοφάρισαν κερδίζοντας το δεύτερο σέτ με 13-25, πέρασαν μπροστά νικώντας στο τρίτο με 21-25 και τελικά πήραν τη νίκη κερδίζοντας εύκολα το τέταρτο σετ με 14-25.
Αναγέννηση (Χατζής): Κούσι, Γιαννάκη, Καραϊ, Μέσι, Μιχαήλ (λ), Θωμοπούλου, Καλούτσα, Καραγιάννη, Χρυσικού.