Νίκη στο τάι μπρέικ για τα κορίτσια του ΣΠΑΚ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Τα εύκολα δύσκολα έκανε η γυναικεία ομάδα του Σ.Π.Α.Καρδίτσας χθές (Σάββατο 2/12) το απόγευμα στο κλειστό Γυμναστήριο Καρδίτσας.
Τα κορίτσια μετά από ένα πολύ καλό ξεκίνημα στον αγώνα προηγήθηκαν με 2-0 σετ παίζοντας όμορφο βόλεϊ με εξαιρετική δουλειά σε σέρβις, υποδοχή και τελειωμένες επιθέσεις. Από εκεί και μετά τα κορίτσια του Σ.Π.Α.Κ χάσαν τη συγκέντρωση τους και κατάφεραν ένα ματς που έδειχνε ότι θα το κλείσουν με 3-0 σετ να το κάνουν ντέρμπι με την Αργώ Βόλου να καταφέρνει να ισοφαρίζει τελικά με 2-2 σετ.
Τελικά στο τάι μπρεϊκ αν και τα κορίτσια βρισκόταν πίσω στο σκορ με 11-7 καταφέραν και δείξαν χαρακτήρα και κλείσανε το σετ παίρνοντας το παιχνίδι με 15-13.
Τα σετ: (25-12, 25-22, 17-25, 27-29, 15-13).
Σ.Π.Α.Κ (Αλεξίου Αθ.,Χαβρουζάς Β.): Κωνσταντίνου, Γκορίλα, Κολοκύθα, Παπαστεφάνου, Κανάκη, Βαγενά, Παγώνη Μ(λ), Καρατζιά, Παπασακελαρίου(λ), Καλλιώρα, Παγώνη Α., Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου.