Νικηφόρο το τελευταίο τεστ πριν τα επίσημα για τα κορίτσια του ΣΠΑΚ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Η Ομάδα Γυναικών του ΣΠΑΚ επικράτησε σε φιλικό με 3 - 1 σετ της Άθλεσης Λάρισας και ετοιμάζεται για το παιχνίδι Κυπέλλου στα Τρίκαλα.
Θετικά μηνύματα άφησε στο φιλικό του Σαββάτου που έγινε στο κλειστό της Καρδίτσας, η ομάδα Γυναικών που επικράτησε με 3-1 σετ της Άθλεσης Λάρισας, προετοιμαζόμενη για τη συμμετοχή της στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής.
Τα κορίτσια δεν ξεκίνησαν καλά στο 1ο σετ. Με λάθη στην υποδοχή και στις επιθετικές ενέργειες χωρίς συγκέντρωση στο παιχνίδι τους έχασαν στο 1ο σετ. Στη συνέχεια όμως ανέβασαν στροφές, βελτιώθηκαν σε όλους τους τομείς, επίθεση και άμυνα και η αποδοσή τους ανέβηκε κατακόρυφα. Έτσι κατέκτησαν τα τρία επόμενα σετ και πληραν την νίκη με 3-1 σετ.Ο Σάκης Αλεξίου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες.
Η ομάδα έχει περιθώρια βελτίωσης καθώς βρίσκεται σχετικα πόσω χρονικά από τις υπόλοιπες ομάδες της κατηγορίας. Η Προετοιμασία συνεχίζεται ενώ το Σάββατο θα δώσει το πρώτο επίσημο ματς που είναι με τον Φιλαθλητικό Τρικάλων για το Κύπελλο Γυναικών.