Ημερίδα στη Λάρισα για το μέλλον της Κ.Α.Π. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Λάρισα
- Εκτύπωση
Με θέμα "Το μέλλον της Κοινής Αγροτικής Πολιτικής (ΚΑΠ) στο πλαίσιο της οικονομικής κρίσης" διοργανώνεται Ημερίδα-Φόρουμ Πολιτών στη Λάρισα, σήμερα Παρασκευή 8 Ιουλίου στις 18:00 στην αίθουσα "Αριστοτέλης" του ξενοδοχείου Divani Palace.
Η ημερίδα διοργανώνεται από το Γραφείου Ενημέρωσης του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα με την υποστήριξη της Περιφέρειας Θεσσαλίας, του Δήμου Λαρίσης και του Ινστιτούτου Βιώσιμης Ανάπτυξης A-Cert.
Στόχος της ημερίδας είναι η ενημέρωση των πολιτών και των εκπροσώπων φορέων, ιδιαίτερα των αγροτών, καθώς και η ανάπτυξη διαλόγου μαζί τους σχετικά με το μέλλον της Κοινής Αγροτικής Πολιτικής της Ε.Ε. και τα νέα δεδομένα που προκύπτουν, τόσο από την αναθεώρηση των δημοσιονομικών προοπτικών και το μέλλον του προϋπολογισμού της Ευρωπαϊκής Ενωσης για την περίοδο 2013-2017, όσο και από την δυσμενή οικονομική συγκυρία στην Ελλάδα και σε άλλες χώρες της Ε.Ε.
Θα συμμετάσχουν ως ομιλητές ευρωβουλευτές, εκπρόσωποι Αρχών και φορέων και εμπειρογνώμονες.
Η εκδήλωση είναι ανοιχτή στο κοινό.