Μεγάλη συμμετοχή στην αιμοδοσία του ΙΑΣΩ Θεσσαλίας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Λάρισα
- Εκτύπωση
Μεγάλη προσέλευση είχε η εθελοντική αιμοδοσία που οργανώθηκε από το ΙΑΣΩ Θεσσαλίας την Πέμπτη 23 Ιουνίου σε συνεργασία με την κινητή μονάδα αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας.
Στην προσπάθεια αυτή συμμετείχαν εθελοντές αιμοδότες από το Νοσηλευτικό και Διοικητικό προσωπικό του ΙΑΣΩ Θεσσαλίας καθώς επίσης και αρκετοί εθελοντές οδηγοί ταξί από το Συνεταιρισμό Ράδιο Ταξί Ν. Λάρισας δείχνοντας έμπρακτα τη στήριξή τους σε αυτή την χειρονομία καλής θέλησης.
‘Όπως δήλωσε και ο Αντιπρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος ΙΑΣΩ Θεσσαλίας, κος Α. Καργιώτης «η προσφορά των εθελοντών αιμοδοτών είναι πολύ σημαντική, ιδιαίτερα την περίοδο του καλοκαιριού όπου παρατηρείται δυστυχώς μια έλλειψη στα αποθέματα των τραπεζών αίματος. Η αιμοδοσία είναι μία πράξη υψηλού αισθήματος κοινωνικής ευαισθησίας της οποίας τα αποτελέσματα σώζουν ζωές, διότι το αίμα δεν παράγεται…μόνο προσφέρεται».