Δύο συλλήψεις στο Βόλο για διακίνηση ηρωίνης
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Συνελήφθησαν το απόγευμα της Τρίτης (23/5) στο Βόλο, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Βόλου σε συνεργασία με αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Μαγνησίας, ένας 65χρονος και μία 41χρονη, κατηγορούμενοι για διακίνηση ηρωίνης και παράνομη οπλοκατοχή.
Ειδικότερα, μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων, σύμφωνα με τα οποία οι δράστες μετέφεραν ποσότητα ηρωίνης, διενεργήθηκε έλεγχος στο Ι.Χ. επιβατικό αυτοκίνητο που επέβαιναν οι δύο κατά τον οποίο βρέθηκαν επιμελώς κρυμμένες στην πόρτα του συνοδηγού δύο νάιλον συσκευασίες με ποσότητες ηρωίνης, συνολικού βάρους (263,38) γραμμαρίων και ένα στιλέτο, τύπου πεταλούδα, τα οποία κατασχέθηκαν.
Σε νομότυπες έρευνες που διενεργήθηκαν στις οικίες τους κατασχέθηκαν επιπλέον έξι κινητά τηλέφωνα και το χρηματικό ποσό των 1.090 ευρώ, ενώ επιπλέον από την κατοχή τους κατασχέθηκε το προαναφερόμενο όχημα.