Και άλλη σύλληψη επιχειρηματία στο Βόλο για χρέη στο Δημόσιο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Σε νέα σύλληψη για μη απόδοση οφειλών στο Δημόσιο είχαμε το πρωί της Δευτέρας στο Βόλο αυτή τη φορά με ιδιοκτήτη βιοτεχνίας μεταλλικών κατασκευών.
Συγκεκριμένα, ο 42χρονος ιδιοκτήτης προσήλθε αυθορμήτως στην Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Βόλου και συνελήφθη, διότι δεν είχε καταβάλει προς το Δημόσιο, χρέη συνολικού ύψους 190.858,09 ευρώ.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Βόλου ενώ κατηγορείται για παράβαση των διατάξεων του άρθρου 25 του Ν. 1882/90, όπως πλέον ισχύει μετά τη τροποποίηση με το άρθρο 3 παρ. 1 του Ν.3943/11 «Μη καταβολή χρεών προς το Δημόσιο».
Τελευταία τροποποίηση στις19 Δεκεμβρίου 2011, 16:07