Και τρίτος Βολιώτης στη "στενή" για χρέη στο δημόσιο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Τρίτος Βολιώτης επιχειρηματίας συνελήφθη σήμερα Τρίτη 27 Δεκεμβρίου 2011 για μη καταβολή χρεών προς το Δημόσιο κατ' εξακολούθηση.
Συγκεκριμένα, ο 52χρονος επιχειρηματίας συνελήφθη στο Βόλο, διότι δεν είχε καταβάλει προς το Δημόσιο, χρέη συνολικού ύψους 277.838,12 ευρώ. Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Βόλου.
Κατηγορείται για παράβαση των διατάξεων του άρθρου 25 του Ν. 1882/90, όπως πλέον ισχύει μετά τη τροποποίηση με το άρθρο 3 παρ. 1 του Ν.3943/11 «Μη καταβολή χρεών προς το Δημόσιο».
Τελευταία τροποποίηση στις27 Δεκεμβρίου 2011, 15:24