Νεκρός 25χρονος στο Βόλο σε τροχαίο με μοτοσυκλέτα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Έτσι μετά τα θανατηφόρο τροχαία στην Ιτέα Καρδίτσας και στο Δενδροχώρι Τρικάλων, το μεσημέρι της Τετάρτης είχαμε νέο θανατηφόρο τροχαίο αυτή τη φορά στο Βόλο με "θύμα" μάλιστα έναν νέο άνθρωπο σε ηλικία.
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες η μοτοσικλέτα οδηγούμενη από 25χρονο, εξετράπη της πορείας της σε προσπάθεια για προσπέρασμα προπορευόμενου δικύκλου, ανετράπη και συγκρούσθηκε με κινούμενη στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας δίκυκλη μοτοσικλέτα οδηγούμενη από 46χρονο, με αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό του 25χρονου και τον ελαφρύ τραυματισμό του 46χρονου.
Διερευνάται η τυχόν εμπλοκή προπορευόμενου δικύκλου και οδηγού αυτού.
Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Βόλου της Αστυνομικής Διεύθυνσης Μαγνησίας.