Πρόταση σε Αλεξόπουλο για οικειοθελής αποχώρηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες το κόμμα της Ν.Δ. έχει αναλάβει πρωτοβουλία να λύσει το πρόβλημα "σχέσεων" ανάμεσα στον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας Κώστα Αγοραστό και τον Αντιπεριφερειάρχη Μαγνησίας Δημήτρη Αλεξόπουλο.
Αφού λοιπόν οι έως σήμερα παραινέσεις δεν έπιασαν τόπο για οικειοθελής αποχώρηση του Δημήτρη Αλεξόπουλου από την θέση του Αντιπεριφερειάρχη σειρά παίρνει η "συναλλαγή" για να επιτευχθεί το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Κος Αλεξόπουλος έχει δεχθεί πρόταση από την Ν.Δ. να παραιτηθεί άμεσα από την θέση του Αντιπεριφερειάρχη με σκοπό να είναι υποψήφιος στις επόμενες Βουλευτικές εκλογές στο νομό Μαγνησίας.
Άγνωστη είναι ακόμα ωστόσο η πρόθεση του Αντιπεριφερειάρχη αν θα επιμείνει στην απόφασή του για παραμονή στην "καρέκλα" παρά τις περικοπές αρμοδιοτήτων που έχει δεχθεί από τον Περιφερειάρχη. Ο χρόνος θα δείξει...