Στο Βόλο την Παρασκευή 30/12 ο Μ. Τρεμόπουλος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μαγνησία
- Εκτύπωση
Οι Οικολόγοι Πράσινοι της Μαγνησίας διοργανώνουν την Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου 2011 στις 12.30 στην αίθουσα του Δημαρχείου Βόλου συνέντευξη Τύπου, με τη συμμετοχή του ευρωβουλευτή των Οικολόγων Πράσινων Μιχάλη Τρεμόπουλου.
Ο Μ. Τρεμόπουλος, ο οποίος είναι και αντιπρόεδρος της Επιτροπής Περιφερειακής Ανάπτυξης του ευρωκοινοβουλίου, θα συναντηθεί στις 12.00 με τον Δήμαρχο Βόλου κ. Πάνο Σκοτεινιώτη ενώ θα έχει συνομιλίες και με άλλους φορείς της πόλης.
Ο πρώτος ευρωβουλευτής της χώρας μας από το κόμμα των Οικολόγων Πράσινων, θα αναφερθεί στην εναλλαγή του στη θέση του στο ευρωκοινοβούλιο με τον Νίκο Χρυσόγελο, στο μέσον της θητείας του, στην πολιτική συγκυρία και στην ανάλυση της σύγχρονης κρίσης. Επίσης, θα εστιάσει στην προώθηση εναλλακτικών λύσεων μέσω μιας πράσινης στροφής στην οικονομία, αποκεντρωμένη, εστιασμένη σε τοπικό επίπεδο, αναδιανεμητική, συλλογική, κοινωνική, συνδεδεμένη με συμμετοχικούς δημοκρατικούς θεσμούς, με δημοκρατική παιδεία και καλλιέργεια σχέσεων αλληλεγγύης και αλληλοβοήθειας.