Εντοπίστηκαν νεκρά ψάρια στις όχθες του Πηνειού Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Εκατοντάδες νεκρά ψάρια εντοπίστηκαν στις όχθες του Πηνειού ποταμού και πιο συγκεκριμένα στη γέφυρα της Δημοτικής Ενότητας Νομής.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Τρικάλων Χρήστος Μιχαλάκης με κλιμάκιο της Διεύθυνσης Υγείας και Κτηνιατρικής πραγματοποίησαν αυτοψία στο συγκεκριμένο σημείο και πήραν δείγματα από τα νεκρά ψάρια και ποσότητα νερού.
Η Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων θα κινήσει άμεσα τις διαδικασίες για την γρήγορη ανακοίνωση του δειγματοληπτικού ελέγχου και διαμηνύει προς πάσα κατεύθυνση ότι σε θέματα περιβάλλοντος θα είναι αμείλικτη.
Τελευταία τροποποίηση στις27 Ιουνίου 2011, 15:47