Με αγρότες στο Δήμο Κιλελέρ συναντήθηκε ο Περιφερειάρχης Κώστας Αγοραστός Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Το Σωτήριο στο Δήμο Κιλελέρ επισκέφθηκε ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας κ. Κώστας Αγοραστός συνοδευόμενος από την Αντιπεριφερειάρχη Λάρισας κα Ρένα Καραλαριώτου και υπηρεσιακούς παράγοντες.
Ο κ. Κ. Αγοραστός και η κα Καραλαριώτου συζήτησαν με τον Δήμαρχο Κιλελέρ κ. Ρίζο Κομήτσα, τον Πρόεδρο του ΤΟΕΒ Πηνειού Γιώργο Λαδόπουλο, εκπροσώπους φορέων και αγρότες της περιοχής τα θέματα που τους απασχολούν.
Με έμφαση επισημάνθηκε η αναγκαιότητα εκπόνησης υδραυλικής μελέτης για τη συλλογή των ομβρίων υδάτων σε περιόδους έντονων βροχοπτώσεων ώστε να διοχετεύονται στην τάφρο Τ2 και να μην πλημμυρίζει το Σωτήριο.
Για το θέμα αυτό θα συγκληθεί σύσκεψη με πρωτοβουλία της Περιφέρειας Θεσσαλίας και με τη συμμετοχή του Δήμου Κιλελέρ και της ΕΥΔΕ Κάρλας.
Τελευταία τροποποίηση στις6 Μαΐου 2011, 21:35