Στόχο τα Super Market είχε βάλει το δίδυμο των ληστών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Ένας 28χρονος και ένας 31χρονος αλλοδαπός είναι οι δράστες της χθεσινής (Τρίτη) ληστείας στο Super Market Μαρινόπουλος της Καρδίτσας. Οι δύο δράστες βαρύνονται και με άλλες δύο ακόμα ληστείες που σημειώθηκαν στον νομό Τρικάλων το προηγούμενο διάστημα.
Το ποσό το οποίο αφαίρεσαν κατά την ληστεία στο Super Market Μαρινόπουλος ήταν 1.630 Ευρώ ενώ βαρύνονται με δύο ακόμα ληστείες στις 20 Απριλίου 2011 όπου με την απειλή μαχαιριού αφαίρεσαν από Super Market στην Καλαμπάκα το ποσό των 1.580 Ευρώ και στις 4 Μαΐου 2011 και πάλι από Super Market στην Πύλη αυτή τη φορά, με λεία 1.300 Ευρώ.
Από την έρευνα των Αστυνομικών της Αστυνομικής Διεύθυνσης Τρικάλων στο χώρο της καταδίωξης βρέθηκαν και κατασχέθηκαν ένα πιστόλι αεροβόλο (BERETTA), το οποίο οι δράστες χρησιμοποιούσαν για τις πράξεις τους, το ποσό των 1630,00 € το οποίο είχαν αφαιρέσει από Σούπερ Μάρκετ της Καρδίτσας καθώς και το όχημα που χρησιμοποίησαν για την διαφυγή τους.
Οι συλληφθέντες μετά την εξέτασή τους οδηγήθηκαν στο Τ.Α. Καρδίτσας για την εφαρμογή σε βάρος τους της αυτόφωρης διαδικασίας και προσαγωγής των ενώπιον του Εισαγγελέα Πρωτοδικών Καρδίτσας.