Συνάντηση Αγοραστού με Παπατόλια στο Βόλο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Συνάντηση, τη δεύτερη μέσα σε λίγες ημέρες στο Βόλο, θα έχουν σήμερα ο πρώτος αιρετός περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κ. Αγοραστός και ο επικεφαλής της μείζονος μειοψηφίας στο Περιφερειακό Συμβούλιο, νυν Νομάρχης Μαγνησίας Απ. Παπατόλιας.
Στην συνάντηση στη Νομαρχία έχουν κληθεί να παρευρεθούν και οι 10 περιφερειακοί σύμβουλοι της πλειοψηφίας, ενώ από τον κ. Αγοραστό έχει χαρακτηριστεί ως ουσιαστική, καθώς αναμένει συνολικό απολογισμό της απερχόμενης νομαρχιακής αρχής Μαγνησίας από τον κ. Παπατόλια.
Υπενθυμίζεται ότι αύριο, στις 18:00, θα γίνει η ορκωμοσία του νέου Περιφερειακού συμβουλίου στην αίθουσα του Δημοτικού Ωδείου Λάρισας.
Τελευταία τροποποίηση στις21 Δεκεμβρίου 2010, 10:29