Γ΄ Βραβείο για το Μουσικό Σχολείο Τρικάλων στο Διεθνές Κινηματογραφικό Φεστιβάλ Λάρισας!!!
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου, στην Λάρισα, έλαβε χώρα το 10ο Διεθνές Κινηματογραφικό Φεστιβάλ Λάρισας, με παρουσιαστή τον ηθοποιό κο Ρένο Χαραλαμπίδη.
Στο φεστιβάλ συμμετείχε μια μικρή ομάδα μαθητών (της παραδοσιακής ορχήστρας και παραδοσιακής χορωδίας) με την ταινία «Σκασιαρχείο». Υπεύθυνη του προγράμματος και αυτή που επιμελήθηκε την παραδοσιακή μουσική της ταινίας ήταν η Καρδιτσιώτισσα καθηγήτρια κα Σοφία Χαλιάσα.
Η παραδοσιακή μουσική της ταινίας άγγιξε κάθε θεατή στο κατάμεστο Σινεμά και κατάφερε να αποσπάσει το Γ’ Βραβείο της κριτικής επιτροπής (στο μαθητικό διαγωνιστικό) ανάμεσα σε 32 Σχολεία. Μια ταινία συγκινητική και διδακτική!
![]() |
![]() |
Πολυμέσα
Τελευταία τροποποίηση στις21 Φεβρουαρίου 2018, 09:21