Αυτοψία έκαναν οι γεωπόνοι του ΕΛΓΑ στο νομό Τρικάλων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Μετά την έντονη βροχόπτωση και χαλαζόπτωση της περασμένης εβδομάδας κλιμάκιο του ΕΛΓΑ με επικεφαλής τον προϊστάμενο κ. Λαζαρόπουλο και τον επόπτη κ. Πίτσαβο, πραγματοποίησε αυτοψία στην πληγείσες καλλιέργειες του νομού Τρικάλων, παρουσία του Αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων και γεωπόνων της Διεύθυνσης Αγροτικής Ανάπτυξης.
Έγινε αποτύπωση των ζημιών και πλέον θα προχωρήσει ο ΕΛΓΑ στην αναγγελία ώστε οι πληγέντες παραγωγοί να αποζημιωθούν άμεσα και δίκαια. Το κλιμάκιο του ΕΛΓΑ συνόδευαν οι πρόεδροι των Δημοτικών Ενοτήτων Πηνειάδας, Νομής και Ταξιαρχών, κ.κ. Γιαννακός, Παπαλεξανδρής και Μπαρέκας.
Τελευταία τροποποίηση στις6 Ιουνίου 2011, 16:04