Μαθήματα πρώτων βοηθειών από το ΙΑΣΩ Θεσσαλίας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του προγράμματος της Κοινοτικής Νοσηλευτικής, το ΙΑΣΩ Θεσσαλίας οργάνωσε μάθημα πρώτων βοηθειών στα παιδιά της ορεινής κατασκήνωσης Mountain Camp στον Αμάραντο Καλαμπάκας.
Η Νοσηλευτική Ομάδα του ΙΑΣΩ Θεσσαλίας έδωσε χρήσιμες συμβουλές και οδηγίες για την ασφαλή αντιμετώπιση καθημερινών πιθανών μικροατυχημάτων.
Οι μικροί κατασκηνωτές, οι ομαδάρχες και το διοικητικό προσωπικό της κατασκήνωσης ευχαρίστησε τη Νοσηλευτική ομάδα και ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη καλοκαιρινή περίοδο.
Τελευταία τροποποίηση στις27 Ιουνίου 2011, 15:57