Τιμήθηκαν στα Τρίκαλα οι αγώνες κατά του φασισμού και ναζισμού Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Παρουσία του Αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων Χρήστου Μιχαλάκη, πραγματοποιήθηκαν στα Τρίκαλα εκδηλώσεις για τον εορτασμό των Εθνικών Αγώνων και της Εθνικής Αντίστασης κατά του Ναζισμού και Φασισμού, που διοργάνωσε η Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων.
Αρχικά έγινε Δοξολογία στον Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Νικολάου και στη συνέχεια επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στον Ανδριάντα του Στρατηγού Σαράφη στην Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου.
Στις σημερινές εκδηλώσεις εορτασμού παρευρέθηκαν οι περιφερειακοί σύμβουλοι κ.κ. Μπάρδας, Αργυροπούλου, Γακόπουλος, ο Δήμαρχος Τρικκαίων κ. Λάππας, ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ κ. Μαγκούφης και αντιστασιακές οργανώσεις.
Τελευταία τροποποίηση στις9 Μαΐου 2011, 12:42