Απαγόρευση αλιείας για 45 ημέρες από 1ης Απριλίου στην Π.Ε. Τρικάλων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
![Απαγόρευση αλιείας για 45 ημέρες από 1ης Απριλίου στην Π.Ε. Τρικάλων](/media/k2/items/cache/e54be9224c1bda3496b4a7ab3830fb85_L.jpg)
Απόφαση για απαγόρευση αλιείας για 45 ημέρες στον Πηνειό ποταμό και τους παραποτάμους του, κανάλια, και τεχνητές λίμνες υπέγραψε ο Αντιπεριφερειάρχης Τρικάλων Χρήστος Μιχαλάκης.
Αναλυτικά στην απόφαση αναφέρεται:
Απαγορεύουμε την Αλιεία με κάθε μέσο και εργαλείο στον Πηνειό ποταμό και τους παραποτάμους του, κανάλια, και τεχνητές λίμνες αρμοδιότητας της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων, απο 1-4-2019 έως 15-5-2019, καθόσον είναι επιτακτική η ανάγκη προστασίας της αναπαραγωγικής διαδικασίας των υδροβίων ειδών που αναπαράγονται κατά την περίοδο αυτή.