Δύο συλλήψεις για διακίνηση ηρωίνης στα Τρίκαλα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Συνελήφθησαν το βράδυ της Παρασκευής 29 Ιανουαρίου στην ευρύτερη περιοχή των Τρικάλων, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Τρικάλων, ένας 53χρονος και μια 46χρονη, κατηγορούμενοι για κατοχή και διακίνηση ναρκωτικών ουσιών.
Ειδικότερα, μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων, σύμφωνα με τα οποία οι δράστες κατέχουν ποσότητες ηρωίνης, τις οποίες διακινούν σε διαφόρους τοξικομανείς της πόλης των Τρικάλων, διενεργήθηκε έλεγχος στο Ι.Χ. επιβατικό αυτοκίνητο που επέβαιναν οι δύο προαναφερόμενοι, κατά τον οποίο βρέθηκαν στην κατοχή τους και κατασχέθηκαν:
• δύο νάιλον συσκευασίες με ηρωίνη, βάρους (49,7) γραμμαρίων,
• το χρηματικό ποσό των (70) ευρώ και
• δύο κινητά τηλέφωνα.
Το προαναφερόμενο όχημα κατασχέθηκε, ενώ σε νομότυπη έρευνα που διενεργήθηκε στην οικία τους, βρέθηκαν επιπλέον και κατασχέθηκαν:
• το χρηματικό ποσό των (3.200) ευρώ και
• (34) ναρκωτικά δισκία.