Κάτω από 2% τα θετικά κρούσματα COVID-19 στην Πύλη
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
![Κάτω από 2% τα θετικά κρούσματα COVID-19 στην Πύλη](/media/k2/items/cache/357b53c575f96659ebefbc7d5e5c7a13_L.jpg)
Μαζική δειγματοληψία με έλεγχο ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (Rapid Tests) μέσω της δράσης "Drive through tessting" πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή (4/12) στην Πύλη Τρικάλων.
Σε συνολικό αριθμό 157 δειγμάτων καταγράφηκαν 3 θετικά κρούσματα COVID-19 (ποσοστό 1,9%). Ο μέσος όρος ηλικίας των κρουσμάτων είναι τα 31 έτη και πρόκειται για 1 άντρα και 2 γυναίκες.
φώτο αρχείου