Στο νοσοκομείο Τρικάλων 13χρονη μετά από πτώση από το 2ο όροφο διαμερίσματος όπου διέμενε Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Πτώση ενός 13χρονου κοριτσιού στα Τρίκαλα από τον 2ο όροφο πολυκατοικίας (κοντά στη ΔΕΗ) όπου διαμένει με την οικογένειά του είχαμε στις 3:30 περίπου το μεσημέρι.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του trikalaola.gr τα μέλη της οικογένειας δεν είχαν καταλάβει τι είχε συμβεί και αναζητώντας το κορίτσι, το βρήκαν στο πεζοδρόμιο. Αμέσως ο πατέρας πήρε το παιδί και το μετέφερε με το δικό του αυτοκίνητο στο Νοσοκομείο Τρικάλων.
Να σημειωθεί πως είχε ειδοποιηθεί και το ΕΚΑΒ, που έφτασε πολύ γρήγορα στο σημείο, αλλά δευτερόλεπτα πριν ο πατέρας το είχε πάρει.
Οι πρώτες εξετάσεις που γίνονται αυτή τη στιγμή είναι ενθαρρυντικές, καθώς το παιδί ανταποκρίνεται και εξωτερικά δεν έχει τραύματα. Εσωτερικά, οι εξετάσεις συνεχίζονται.
Αυτόπτες μάρτυρες αναφέρουν πως άκουσαν τον θόρυβο της πτώσης και βγήκαν έξω να δουν τι συμβαίνει. Σύμφωνα με πληροφορίες μας, το κορίτσι χτύπησε λογικά στην τέντα του πρώτου ορόφου που ήταν ανοιχτή και μετά έπεσε στο πλακόστρωτο.