Συνελήφθησαν δύο 39χρονοι στα Τρίκαλα για διακίνηση ναρκωτικών
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Συνελήφθησαν σήμερα Παρασκευή (8/6) το μεσημέρι στην ευρύτερη περιοχή των Τρικάλων, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Τρικάλων, δύο 39χρονοι, σε βάρος των οποίων σχηματίστηκε δικογραφία για διακίνηση και κατοχή ναρκωτικών ουσιών.
Ειδικότερα, μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων για διακίνηση και κατοχή ποσοτήτων ναρκωτικών ουσιών, οι δύο δράστες, επιβαίνοντες σε Ι.Χ. επιβατικά αυτοκίνητα κατελήφθησαν να πραγματοποιούν αγοραπωλησία ναρκωτικών ουσιών και συνελήφθησαν από τους αστυνομικούς.
Από την κατοχή των δραστών, αλλά και κατά τις νομότυπες έρευνες που διενεργήθηκαν με τη συνδρομή αστυνομικού σκύλου στις οικίες τους κατασχέθηκαν συνολικά:
• δύο νάιλον συσκευασίες με ηρωίνη, συνολικού βάρους (49,3) γραμμαρίων,
• (362) ναρκωτικά δισκία,
• μία ηλεκτρονική ζυγαριά,
• το χρηματικό ποσό των (2.260) ευρώ,
• τα δύο Ι.Χ. επιβατικά αυτοκίνητα που επέβαιναν ως μέσα διευκόλυνσης της παράνομης δραστηριότητάς τους, καθώς και
• ένα κινητό τηλέφωνο.